Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 01.12.2019r.

 1. Rozpoczęty Adwent przeżyjmy refleksyjnie, w zadumie, aby nas przygotował do Świąt – a nie stał się już czasem świętowania narodzin Jezusa.
 2. Dziś o godz. 16.30 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryjao godz. 30 nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic – o 18.00 Msza św. nowennowa.
 3. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece
 4. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, na które zapraszamy szczególnie dzieci. Będziemy je przeżywać z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim pod hasłem: „Radujcie się. Pan jest blisko!”. Zapewne wielu wiernych pragnie uczestniczyć od 2 grudnia w RORATACH, niemniej bardzo gorąco WAS prosimy o udział w Mszach Świętych nowennowych do 7 grudnia, a potem będzie jeszcze okazja uczestnictwa w Mszach Świętych roratnich.
 5. We wtorek 3 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będą składane Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy by podjąć wysiłek ratowania dzieci poczętych przed aborcją poprzez dar modlitwy przez 9 miesięcy.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
  – pierwszy czwartek miesiąca
  – pierwszy piątek – o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do godz. 18.00. W pierwszy piątek kancelaria będzie nieczynna.
  – pierwsza sobota – kapłani wyjątkowo odwiedzą chorych nie w sobotę 7 grudnia, ale w sobotę przed Świętami 21 grudnia. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: Różaniec o godz. 17.30, a medytacja będzie włączona w Mszę św. nowennową.
 7. W przyszłą niedzielę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 16.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, również o godz. 16.00 – Msza św. w kaplicy św. Anny, i o 17.15 w naszym kościele „Akatyst ku czci Bogurodzicy” w wykonaniu naszego chóru Quo Vadis. Serdecznie zapraszamy.
 8. Od poniedziałku 2 grudnia – Panowie Piotr i Tomasz będą roznosić poświęcone opłatki. Poinformujmy o tym sąsiadów i znajomych. Dziękujemy za wszelkie ofiary, złożone przy tej okazji.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Tadeusz Ziółkowski, Teresa Kasjaniuk, Zygmunt Pilawski i Krystyna Śpiewak.
  Dobry Jezu a nasz Panie…    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Niech Niepokalana Matka wyprasza nam błogosławieństwo Boże
  i uczy nas czcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.