Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie „Aktu poświęcenia” można uzyskać odpust zupełny. O godz.15.00 Msza św. dla Ruchu Światło-Życie, a po Eucharystii – Agapa.
 2. W piątek 29.XI o godz. 18.00 pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Liturgię Mszy św. w poszczególne dni nowenny przygotowują wspólnoty parafialne według planu zamieszczonego w gablocie.
 3. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /27.XI/ – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio
  – Środa /28.XI/ – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego
  Piątek /29.XI/ – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego
  Sobota /30.XI/ – Święto św. Andrzeja, Apostoła
 4. W przyszłą niedzielę – 1.12. rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa – Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od poniedziałku do piątku będzie odprawiana Msza św. roratnia dla dzieci o godz. 16.30.
 5. I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary za rozprowadzone świece wigilijne przeznaczone będą na zimowiska i kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z najbiedniejszych rodzin.
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 7. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa niedzielnego, dla dzieci jest Mały Gość niedzielny, a w nim lampion roratni.
 8. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Maria DOMINIAK, Marianna KUROWSKA, Łukasz GÓRSKI, Janina POMIRSKA. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Nich.

Na nadchodzący tydzień Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, dużo otwartości i życzliwości, a przede wszystkim błogosławieństwa Bożego!