Rada Parafialna

Rada Parafialna

Niech ta strona będzie też łącznikiem Parafian z Radą, która jest bardzo cennym doradczym głosem dla Proboszcza Parafii. Wszelkie pomysły, sugestie, propozycje prosimy kierować pod adres radapar.kowary@gmail.com.

Notatka ze spotkania Rady Parafialnej z dnia 2.06.2015 r.

W dniu 2 czerwca 2015 r. odbyło się 9 spotkanie Rady Parafialnej. Zgodnie ze Statutem było to ostatnie spotkanie pierwszej kadencji Rady. Ojciec Proboszcz za zgodą wszystkich członków skorzystał z możliwości pozostawienia niezmienionego składu na następną kadencję.

O. Proboszcz zrelacjonował spotkanie z ks. Biskupem Zbigniewem Kiernikowskim, które było poświęcone dalszej pracy duszpasterskiej OO. Franciszkanów w Kowarach oraz zagadnieniom finansowym. Niestety, parafia nie może liczyć na dofinansowanie prac remontowych ze strony Kurii Legnickiej, dlatego tym większa wdzięczność należy się parafianom, których ofiarność pozwoliła na przeprowadzenie wielu niezbędnych robót. W ostatnim czasie wyremontowano dwie sale w domu parafialnym, kończy się remont kuchenki, wkrótce zostaną podjęte prace przy wykończeniu wejść do kościoła. Podczas każdego spotkania Rada Parafialna jest na bieżąco informowana o prowadzonych i planowanych pracach, w miarę możności uwzględniane są także propozycje członków Rady.

Podczas spotkania omawiano przygotowanie do renowacji Misji świętych, które planowane jest na początek września. Ustalono miejsca kazań ewangelizacyjnych: parking przy Nadleśnictwie „Śnieżka”, skrzyżowanie ulic Bielarska - Witosa - Tkaczy oraz Osiedle na Wichrowej Równi, w pobliżu boiska „Orlik”. Zaproponowano, by kazania te były głoszone po wieczornej Mszy świętej, czyli o godz. 19.15.

Następne spotkanie Rady Parafialnej planowane jest na drugą połowę września.

Copyright © 2011 Franciszkanie kowarscy