Nadesłane, znalezione w Sieci...

Powrót

POWSZECHNA DEKLARACJA O OCHRONĘ CYWILIZACJI ŻYCIA NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – MEKSYK 2016

Z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire w Meksyku w niedzielę Miłosierdzia Bożego, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz w Dniu Świętości Życia połączonym z uroczystością Zwiastowania Pańskiego,
My, obrońcy życia skupieni w Międzynarodowej Koalicji „Od Oceanu do Oceanu”, prowadzący historyczną peregrynację Matki Bożej Częstochowskiej przez świat w obronie życia


Wsłuchując się w wielkie wezwanie Maryi, Matki Chrystusa, do ochrony cywilizacji życia i miłości we współczesnym świecie;

Stając w obecności Bogurodzicy przed Jej żywym wizerunkiem w Guadalupe na Górze Tepeyac w Meksyku oraz przed wędrującą przez świat Ikoną Częstochowską wraz z towarzyszącym Jej obrazem Chrystusa Miłosiernego;

Ufając, że Maryja, Wielka Patronka Obrony Życia, tak jak objawiła się w Meksyku, aby wyrwać zagubionych ludzi z okowów cywilizacji śmierci, także dzisiaj ochroni zagrożoną cywilizację życia i miłości;

Dziękując za obecność Maryi, która w Ikonie Częstochowskiej przewędrowała już 165 000 km przez 27 krajów i trzy kontynenty, budząc ludzkie sumienia i wskazując jedyną drogę do ocalenia współczesnego świata;

Wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby wsłuchali się w wezwanie Bogurodzicy oraz z wielką miłością i poświęceniem włączyli się w obronę cywilizacji życia i miłości, która obecnie jest bardzo poważnie zagrożona w wymiarze globalnym.
Z Tobą Maryjo, ochronimy nasze rodziny, nasze dzieci i naszą wiarę, Kościół Chrystusowy, pokój na świecie i naszą przyszłość!


Przenajświętsza Matko, Maryjo!
Dziękujemy Ci za Twoją wielką wyprawę w Ikonie Częstochowskiej przez świat w obronie cywilizacji życia i miłości. Od 2012 roku przemierzyłaś już 165 tys. km przez 27 krajów na trzech kontynentach, jakby cztery razy dookoła świata. Hojnie rozdajesz łaski i dającą życie miłość. Pokazujesz światu, że wiara w sercach ludzi nadal jest żywa!

Obecnie Meksyk przeżywa Misterium Twojego Nawiedzenia. Zanosimy Cię do naszych domów, rodzin i sanktuariów, a Ty czynisz nas prawdziwymi obrońcami życia. Nie lękajcie się! – wołał św. Jan Paweł II – Duc in Altum! „Wypłyń na głębię”!

Żeglowanie przez wzburzone wody i wezbrane potoki jest trudne. Jesteśmy wdzięczni, że Ty, nasza Matko, Maryjo, nieustannie stoisz u naszego boku. Jesteś dla nas Promienną Jutrzenką i pewną Przewodniczką.

Na Górze Tapeyac w Guadalupe powiedziałaś do św. Juana Diego: Nie bój się (…) Czyż nie jestem tutaj, Ja, Twoja Matka? Czy nie znajdujesz się w moim cieniu pod moją ochroną? Czyż nie jestem źródłem twojej radości? (…)

Mamy także zapewnienie Twojego Syna: Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata
[Mt 28,20]

Pomimo otaczającego nas wielkiego niepokoju, bólu i smutku, uczysz nas żyć w kochających się rodzinach na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Wzmocnij naszą wiarę , ufność i zjednoczenie z Twoim Boskim Synem, którego miłosierdzia wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

Matko Miłosierdzia dodaj nam sił. Dzisiejszy świat potrzebuje świadków świętości i nienaruszalności każdego ludzkiego życia, zwłaszcza najbardziej bezbronnych i niewinnych dzieci w łonach matek. W czasach globalnego ataku na prawdziwą naturę rodziny, mamy obowiązek aktywnie ukazywać cud sakramentu małżeństwa, które staje się kołyską życia i fundamentem Kościoła Domowego.

Z Tobą, Maryjo, możemy oprzeć się rozpaczy i cywilizacji śmierci, które na świat przynosi przeciwnik. Pociągnij nas, abyśmy zanurzyli się w modlitwie różańcowej. Razem z nami wypraszaj łaskę Miłosierdzia Bożego, abyśmy z wielką radością i wiarą wołali: „Jezu ufam Tobie! I wypowiadali słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego: „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata!”

Dziękujemy Ci Matko!

Tekst Deklaracji oraz tłumaczenia na inne języki można pobrać od 3 kwietnia ze strony www.odoceanudooceanu.pl

Jeden z nas

Ogólnoeuropejska inicjatywa obywatelska, nazwana „One of Us” („Jeden z nas”), rozpoczęła się na początku styczniu 2013 r. i potrwa do 1 listopada br. Jej celem jest wypracowanie rozwiązań prawnych chroniących prawo do życia dzieci poczętych. Szczególną troską objęto zarodki powstałe w drodze zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro).

Pomysłodawcy inicjatywy chcą zebrać milion podpisów, co – zgodnie z zapisami w Traktacie Lizbońskim – zobliguje Komisję Europejską do podjęcia prac w tym kierunku. Zarodek jest pierwszym etapem długiego rozwoju człowieka, jest zatem jednym z nas – powiedziała Gudrun Kugler, rzeczniczka inicjatywy. Dodała, że ze względu na swoją delikatność i całkowitą bezbronność zarodek potrzebuje wiążących zasad etycznych, które staną na przeszkodzie w wykorzystywaniu go do celów badawczych lub w jego uśmiercaniu.

G. Kugler przypomniała, że trwający do 2014 roku unijny program „Horyzont 2014” – dysponujący 80 mld euro – musi przestrzegać podstawowej zasady, działania: których warunkiem lub skutkiem jest niszczenie ludzkich zarodków, nie powinny być finansowane z pieniędzy unijnych. Unia Europejska zaś wspiera organizacje, które dokonują aborcji w krajach rozwijających się oraz reklamują przerywanie ciąży. Unia finansuje również „projekty naukowe” traktujące ludzkie zarodki jako „materiał badawczy” i potem zostają zniszczone.

Według działacza na rzecz obrony życia, Carlo Casiniego, (który jest przewodniczącym Komisji Spraw Konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim), rocznie 1,2 mln dzieci „jest pozbawionych prawa do przyjścia na świat”. Inicjatywa „One of Us” ma przeszkodzić przekazywaniu pieniędzy unijnych na programy niszczące życie ludzkie.

Biskupi polscy, zebrani na 361. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, opowiedzieli się za inicjatywą „Jeden z nas”.

Zapoznaj się z inicjatywą i przyłącz się do rzeszy europejskich obrońców życia i podpisz się pod inicjatywą „ONE OF US”! Głos Polski w obronie życia musi być słyszalny!

Zadeklaruj swoje poparcie dla inicjatywy „Jeden z nas” – formularz na stronie Komisji Europejskiej pod adresem: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-2012-000005/public/index.do?oct_path=%2Fsignup.do&initiativeLang=pl&oct_system_state=OPERATIONAL&oct_collector_state=true¤tLanguage=pl

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają ratować życie!

W imieniu KPLŻ

Ewa H. Kowalewska

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

Human Life International - Polska

Wspomóż obronę życia


Życiu tak!

 

 

 

Drodzy Przyjaciele, Obrońcy Życia!

Z ogromną radością kończymy akcję obywatelskiego sprzeciwu wobec prób wprowadzenia refundacji zabiegów "in vitro" w Małopolsce. Została ona zakończenia, gdyż 9 grudnia 2012 r. minister Jarosław Gowin (jako członek zarządu Platformy Obywatelskiej w Małopolsce) oficjalnie przekazał stanowisko mówiące o tym, że działacze Platformy Obywatelskiej nie podejmą prób przeforsowania planów refundacji procedury "in vitro" ze środków samorządu Małopolski i miasta Krakowa.

Kończąc tę akcję nie możemy nie podziękować Państwu za podpis popierający Apel pracowników naukowo-dydaktycznych krakowskich uczelni do Władz Samorządowych Małopolski: tak - naprotechnologii, nie - procedurze „in vitro”. Apel Krakowskich Naukowców poparło w sumie 2930 osób nie będących pracownikami naukowo-dydaktycznymi krakowskich uczelni.

Dzisiaj, 20 grudnia 2012 r. pełna lista podpisów została oficjalnie przekazana przedstawicielom władz Małopolski i Miasta Krakowa.

Uważamy, że sukces ten możemy zawdzięczać powszechnej mobilizacji krakowskich środowisk, które bardzo zdecydowanie zareagowały na doniesienia medialne o planach wprowadzenia przez radnych PO, zarówno w Sejmiku Województwa Małopolskiego, jak i w Radzie Miasta Krakowa, refundacji procedury „in vitro”.

Zakończyliśmy również kampanię, w ramach której treści nt. „in vitro” i naprotechnologii zostały w formie plakatów rozwieszone w pojazdach krakowskiego MPK oraz jako ogłoszenia opublikowane w lokalnych wydaniach dzienników „Fakt”, „Super Ekspress” oraz w „Gazecie Krakowskiej”.

To nie koniec walki obrońców życia w tej sprawie - na wszelkich możliwych polach przypominajmy, że procedura „in vitro” jest metodą nieetyczną i obarczoną licznymi, groźnymi skutkami ubocznymi, a także promujmy jej pozytywną alternatywę - naprotechnologię.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani otrzymaniem gratisowych materiałów pro-life (np. płyt DVD czy różnych opracowań na takie tematy jak m.in. skala podziemia aborcyjnego, polska seksedukacja czy środki wczesnoporonne), prosimy o podanie adresu pocztowego.

Korzystając z okazji, pozwalam sobie złożyć najserdeczniejsze życzenia siły i radości płynących od Nowo Narodzonego Zbawiciela.

Życie zwycięży śmierć!

Z wyrazami szacunku

dr inż. Antoni Zięba

prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Wybierz Życie

"Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo." (Pwt 30, 19)

Human Life International - Polska

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Jedynym dawcą i źródłem życia jest sam Bóg. Człowiek nie potrafi stworzyć życia. Powinien przyjąć je z wdzięcznością, cenić i chronić. Każdy z nas nosi w sobie tzw. instynkt samozachowawczy. Cofamy się przed przepaścią, ogniem czy kołami rozpędzonego pociągu. Nosimy w sobie lęk przed bólem, kalectwem czy śmiercią. W sytuacji zagrożenia ratujemy nie tylko siebie, ale także jeden drugiego. Przyznajemy ordery za uratowanie czyjegoś życia. Mówimy o prawie do życia dla każdego. Oczekujemy szczęścia i radości życia. To wszystko wydaje się tak bardzo oczywiste!


PERMANENTNY ATAK

Ale jak przyjrzymy się dokładniej, okazuje się, że to wcale takie oczywiste nie jest. Narasta atak agresywnej, ateistycznej cywilizacji śmierci. Z wszystkich stron sączy się zatruta ideologia, która pod pozorem wolności, wygody i użycia proponuje śmierć, przedstawianą jako „wyzwolenie”, świetną zabawę, osiągnięcie nauki i cywilizacji. Wystarczy rozejrzeć się dokoła. Najlepiej sprzedające się zabawki i ozdoby przestawiają kościotrupy i czaszki. Współczesny film przedstawia coraz bardziej agresywne metody zabijania. Coraz więcej gier komputerowych polega na wirtualnym zabijaniu, które już prawie na nikim nie robi wrażenia.

Człowiek w okresie prenatalnym staje się produktem, np.: in vitro, pozyskiwanie komórek, organów, eksperymenty genetyczne, produkcja dzieci o określonych cechach, matki surogatki, klonowanie człowieka...
Cywilizacja śmierci opasuje nas coraz ściślej i powoduje coraz powszechniejsze depresje, apatię i samobójstwa. Legalizuje się eutanazję również dla „zmęczonych życiem”. Każdego roku zabija się ok. 50 mln dzieci na skutek aborcji, co oznacza, że w ciągu ostatnich 30 lat zginęło ich ok. półtora miliarda. Ta liczba jest prawdopodobnie dwukrotnie wyższa, jeśli uwzględnimy fakt, że wiele krajów zalegalizowało przerwanie ciąży o wiele wcześniej. Nie uwzględnia też coraz powszechniejszego stosowania środków wczesnoporonnych.


RADOŚĆ DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Dzień Świętości Życia (25 marca) jest nam wszystkim bardzo potrzebny, aby uświadomić sobie jak bardzo powinniśmy cieszyć się życiem, dziękować za nie i je ochraniać.  To święto jest bardzo radosne! Zachowując więc optymizm starajmy się znaleźć chwilę do refleksji nad życiem, którym zostaliśmy obdarowani. W wielu kościołach w tym dniu odbywać się będą okolicznościowe nabożeństwa, przyrzeczenia duchowej adopcji, modlitwa w intencji ochrony życia, marsze życia i inne spotkania - powinniśmy tam być.


ŚWIĘTO ŻYCIA W NASZYCH RODZINACH

Potrzebna jest nam także serdeczna celebracja tego święta w naszych rodzinach. W tym roku przypada ono w czwartek. Może warto zrobić uroczysty podwieczorek i zapalić święcę. Może moglibyśmy w jakiś sposób wyrazić podziękowanie naszym rodzicom za przekazanie życia – mały uśmiech, pocałunek i odrobina serdeczności. Może wspólnie pomyślimy o tych, których życie jest zagrożone, pełne cierpienia i bliskie śmierci. Moglibyśmy też w tym dniu pomyśleć o pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.


ODSZEDŁ O. PAUL MARX

W tym roku w Dzień Świętości Życia otoczmy szczególną modlitwą wielkiego obrońcę życia o. Paula Marxa, który odszedł do Pana w sobotę 20 marca w swoim klasztorze benedyktyńskim w USA. Miał prawie 90 lat (o 10 dni starszy od Jana Pawła II). Był on wielką osobowością w światowym ruchu pro-life. Swoją zdecydowaną aktywnością udało mu się opóźnić legalizację aborcji w USA o cały rok. Opowiadając się po stronie Pawła VI i encykliki Humanae vitae, był głosem sumienia dla wielu. Jest nazywany Ojcem Ruchów Obrony Życia, gdyż wiele organizacji pro-life z różnych krajów uznaje go za inicjatora, promotora i nauczyciela. Jest założycielem Human Life International, organizacji która podjęła działania w wymiarze ogólnoświatowym. W swojej misji pro-life przejechał ok. 5 milionów kilometrów (!), odwiedzając prawie wszystkie kraje świata. W Polsce był wielokrotnie i dobrze rozumiał nasze problemy. Towarzyszył nam w 1993 r. w burzliwym okresie walki o ustawę zakazującą aborcji. Z jego inicjatywy w 1993 r. powstało w Polsce w Gdańsku regionalne biuro HLI dla Europy Centralnej i Wschodniej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 marca, zaraz po Zwiastowaniu. Wierzymy, że ojca Paula otaczają obecnie tłumy dzieci, w których obronie tak gorliwie i skutecznie występował. W jego intencji modli się wiele osób, które zawdzięczają mu uratowanie życia. Zjadą się także liderzy pro-life z USA, przed którymi obecnie stają coraz to nowe, bardzo trudne wyzwania.

Więcej informacji na temat o. Paula Marxa www.hli.org.pl


Hospicja prenatalne

Diagnostyka prenatalna stawia przed medycyną nowe wyzwania. Jednym z nich jest pomoc rodzicom, którzy usłyszą od lekarza, że ich dziecko jest chore, a szanse na przeżycie są nikłe. W przyjęciu tego „trudnego daru życia” pomagają im hospicja prenatalne. Tworzą je grupy pediatrów oraz specjalistów w innych dziedzinach: psychologów, duszpasterzy. Wszystkich, którzy chcą stać się dla rodziców grupą wsparcia, chcą im pomóc przyjąć i pogodzić się ze złymi wiadomości. Życie jest darem. Ale może to być bardzo trudny dar, przede wszystkim dla matki, która nosi bardzo chore dziecko. Więcej


Aborcjoniści kłamią w żywe oczy

Nagrania dokonane w ośrodku aborcyjnym prowadzonym przez Planned Parenthood ujawniły, że podczas obowiązkowych konsultacji personel placówki okłamuje kobiety w ciąży. Nieprawda dotyczy rozwoju dziecka poczętego. Jedno z nagrań pokazuje nawet sceny nakłaniania do aborcji – lekarz-aborcjonista zachęca młodą kobietę do przerwania ciąży, ponieważ „kobiety umierają rodząc dzieci”. Dwie członkinie grupy Live Action udawały pacjentki. Nagrany dialog: pytanie kobiety - „Czy u 10-tygodniowego nienarodzonego dziecka bije już serce?”; odpowiedź doradcy - „O pracy serca możemy mówić dopiero wtedy, gdy dziecko jest aktywne w macicy, co przypada dopiero na 17. lub 18. tydzień.” Tymczasem embriolodzy od dawna podkreślają, że serce dziecka zaczyna pracować już pod koniec 3. tygodnia od poczęcia, kiedy to większość kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest w ciąży. Informacje tę zawierają wszystkie podręczniki biologii, w których omawiany jest rozwój człowieka. Inne uwagi doradców: „To, co teraz znajduje się w pani macicy, to tylko płód. To nie jest dziecko.”, „Na tym etapie rozwoju, to nie jest jeszcze dziecko, czy coś w tym rodzaju.”, „Aborcja jest bardziej bezpieczna niż urodzenie dziecka.” [Za: LifeNews.com – 09.12.2009 r.]


Pigułka aborcyjna RU486 we Włoszech

We Włoszech zalegalizowano pigułkę aborcyjną RU486. W „Gazzetta Ufficiale” (dziennik ustaw) opublikowano zgodę urzędu rejestracji leków na wprowadzenie do obrotu farmaceutycznego poronnej pigułki, co oznacza jej ostateczną legalizację. Jedyne ograniczenie, jakie udało się wprowadzić przeciwnikom aborcji farmakologicznej polega na tym, że pigułka RU486 stosowana może być jedynie w szpitalach. Nie będzie dostępna w wolnej sprzedaży, nawet na receptę. Nie uwzględniono natomiast postulatu ministerstwa zdrowia, aby stosowanie RU486 pociągało za sobą obowiązkową hospitalizację do czasu śmierci płodu i jego pełnego wydalenia. Sztuczne poronienie będzie się dokonywało w domu – w szpitalu kobieta tylko przyjmie preparat i wróci tam po pewnym czasie na badanie kontrolne. [Za: „La Repubblica” – 09.12.2009 r.; Radio Watykan via eKAI – 10.12.2009 r.]


Zakaz aborcji ocala matki

Najnowszy raport opracowany przez Światowe Forum Ekonomiczne ujawnia, że kraje, w których obowiązuje prawo ograniczające dopuszczalność aborcji, są liderami w obniżaniu wskaźnika zgonów położniczych. Natomiast kraje z prawem liberalnym pozostają daleko w tyle. Według autorów raportu, chroniąca życie Irlandia zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu krajów odnośnie do opieki nad kobietą ciężarną, rodzącą i położnicą.
Jak wiemy, zwolennicy aborcji usiłują przeforsować międzynarodowe „prawo do aborcji” argumentując, że zakaz przerywania ciąży zmusza kobiety do niebezpiecznej, nielegalnej aborcji, a to z kolei prowadzi do wzrostu liczby zgonów wskutek proaborcyjnych powikłań. Tymczasem analiza porównawcza przedstawiona w opracowaniu WEF pokazuje, że legalna aborcja wcale nie prowadzi do zmniejszenia wskaźnika zgonów położniczych. Obrońcy życia podkreślają, że raport WEF pokazuje kierunek ochrony życia kobiet – nie swobodny dostęp do aborcji, ale właściwa opieka medyczna nad kobietą ciężarną, rodzącą i w połogu oraz szybki dostęp do szpitala w razie komplikacji okołoporodowych. Więcej


Rodzi się coraz więcej dzieci

Od 2008 r. polscy statystycy odnotowują wzrost liczby urodzeń. Czy jest to demograficzny wyż, czy tylko tzw. "echo demograficzne" – trudno jeszcze powiedzieć. Zjawisko „echa demograficznego” oznacza, że zawierają małżeństwa, zakładają rodziny i rodzą dzieci kobiety z wyżu demograficznego lat 80. Ale w roku 2009 na porodówkach znacznie bardziej tłoczno, niż się tego spodziewano. Mimo to, jak wynika z badań ośrodka statystycznego Eurostat, Polki nadal rodzą najmniej dzieci spośród wszystkich kobiet krajów członkowskich Unii Europejskiej. Najgorszy pod tym względem był rok 2005 - w całym kraju urodziło się wówczas zaledwie 364 tys. dzieci. W konsekwencji zanotowaliśmy tzw. ubytek naturalny - liczba zgonów była o 4 tys. wyższa od liczby urodzeń. W 2008 r. po raz pierwszy od lat w Polsce została przekroczona liczba 400 tys. urodzeń - przyszło na świat ponad 413 tys. dzieci. [Za: " Dziennik Polski", PAP, Onet – 05.01.2010 r.]

Powrót