Aktualności z parafii pw. Imienia NMP w Kowarach

Aktualności

Wypominki roczne


Notatka z XVIII Spotkania Rady Parafialnej w dniu 17.02.2019r.


POWSZECHNA DEKLARACJA O OCHRONĘ CYWILIZACJI ŻYCIA NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – MEKSYK 2016

Z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire w Meksyku w niedzielę Miłosierdzia Bożego, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz w Dniu Świętości Życia połączonym z uroczystością Zwiastowania Pańskiego,
My, obrońcy życia skupieni w Międzynarodowej Koalicji „Od Oceanu do Oceanu”, prowadzący historyczną peregrynację Matki Bożej Częstochowskiej przez świat w obronie życia


Wsłuchując się w wielkie wezwanie Maryi, Matki Chrystusa, do ochrony cywilizacji życia i miłości we współczesnym świecie;

Stając w obecności Bogurodzicy przed Jej żywym wizerunkiem w Guadalupe na Górze Tepeyac w Meksyku oraz przed wędrującą przez świat Ikoną Częstochowską wraz z towarzyszącym Jej obrazem Chrystusa Miłosiernego;

Ufając, że Maryja, Wielka Patronka Obrony Życia, tak jak objawiła się w Meksyku, aby wyrwać zagubionych ludzi z okowów cywilizacji śmierci, także dzisiaj ochroni zagrożoną cywilizację życia i miłości;

Dziękując za obecność Maryi, która w Ikonie Częstochowskiej przewędrowała już 165 000 km przez 27 krajów i trzy kontynenty, budząc ludzkie sumienia i wskazując jedyną drogę do ocalenia współczesnego świata;

Wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby wsłuchali się w wezwanie Bogurodzicy oraz z wielką miłością i poświęceniem włączyli się w obronę cywilizacji życia i miłości, która obecnie jest bardzo poważnie zagrożona w wymiarze globalnym.
Z Tobą Maryjo, ochronimy nasze rodziny, nasze dzieci i naszą wiarę, Kościół Chrystusowy, pokój na świecie i naszą przyszłość!


Przenajświętsza Matko, Maryjo!
Dziękujemy Ci za Twoją wielką wyprawę w Ikonie Częstochowskiej przez świat w obronie cywilizacji życia i miłości. Od 2012 roku przemierzyłaś już 165 tys. km przez 27 krajów na trzech kontynentach, jakby cztery razy dookoła świata. Hojnie rozdajesz łaski i dającą życie miłość. Pokazujesz światu, że wiara w sercach ludzi nadal jest żywa!

Obecnie Meksyk przeżywa Misterium Twojego Nawiedzenia. Zanosimy Cię do naszych domów, rodzin i sanktuariów, a Ty czynisz nas prawdziwymi obrońcami życia. Nie lękajcie się! – wołał św. Jan Paweł II – Duc in Altum! „Wypłyń na głębię”!

Żeglowanie przez wzburzone wody i wezbrane potoki jest trudne. Jesteśmy wdzięczni, że Ty, nasza Matko, Maryjo, nieustannie stoisz u naszego boku. Jesteś dla nas Promienną Jutrzenką i pewną Przewodniczką.

Na Górze Tapeyac w Guadalupe powiedziałaś do św. Juana Diego: Nie bój się (…) Czyż nie jestem tutaj, Ja, Twoja Matka? Czy nie znajdujesz się w moim cieniu pod moją ochroną? Czyż nie jestem źródłem twojej radości? (…)

Mamy także zapewnienie Twojego Syna: Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata
[Mt 28,20]

Pomimo otaczającego nas wielkiego niepokoju, bólu i smutku, uczysz nas żyć w kochających się rodzinach na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Wzmocnij naszą wiarę , ufność i zjednoczenie z Twoim Boskim Synem, którego miłosierdzia wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

Matko Miłosierdzia dodaj nam sił. Dzisiejszy świat potrzebuje świadków świętości i nienaruszalności każdego ludzkiego życia, zwłaszcza najbardziej bezbronnych i niewinnych dzieci w łonach matek. W czasach globalnego ataku na prawdziwą naturę rodziny, mamy obowiązek aktywnie ukazywać cud sakramentu małżeństwa, które staje się kołyską życia i fundamentem Kościoła Domowego.

Z Tobą, Maryjo, możemy oprzeć się rozpaczy i cywilizacji śmierci, które na świat przynosi przeciwnik. Pociągnij nas, abyśmy zanurzyli się w modlitwie różańcowej. Razem z nami wypraszaj łaskę Miłosierdzia Bożego, abyśmy z wielką radością i wiarą wołali: „Jezu ufam Tobie! I wypowiadali słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego: „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata!”

Dziękujemy Ci Matko!

Tekst Deklaracji oraz tłumaczenia na inne języki można pobrać od 3 kwietnia ze strony www.odoceanudooceanu.pl


List komendanta Policji w Jeleniej Górze

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okresem szczególnym dla każdego człowieka. Związane jest to również ze wzmożonymi zakupami w sklepach, gdzie kupujemy różne rzeczy niezbędne do przygotowania Świąt, w tym także prezenty dla naszych najbliższych czytaj dalej...


Pielgrzymka z Kowar do Małej Úpy

Udało się! Pan wysłuchał naszych modlitw o pogodę! Mimo potężnych opadów jeszcze nad ranem w niedzielę 28 czerwca 2015 wyruszyliśmy o 11:30 z trzecią już pielgrzymką z Kowar, z kaplicy św. Maksymiliana Kolbego — najwyżej położonego obiektu sakralnego w kowarskiej parafii Imienia NMP — do kościoła śś. Piotra i Pawła w Małej Úpie, jednej z najwyżej położonych świątyń w Czechach, przynależącego do parafii Jańskie Łaźnie w diecezji hradeckiej (Hradec Králové).

Wyruszyło nas ok. 45 osób, na Przełęczy Okraj dołączyło się ok. 20 pielgrzymów, kolejne osoby dojechały do samego kościoła. Wśród pielgrzymów byli oczywiście współorganizatorzy pielgrzymki — bohemiści z Wrocławia z Dorotą i Olkiem na czele, goście z Polkowic oraz grupa młodzieży z o. Andrzejem Kulczyckim z Wrocławia.

W czasie drogi modliliśmy się śpiewem, różańcem, a także słuchając fragmentów najnowszej encykliki encykliki papieża Franciszka "Laudato sii", razem ze św. Franciszkiem wychwalając Boga za piękno naszych Karkonoszy!

Na granicy polsko-czeskiej odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, dziękując za wiarę przekazaną ojcom naszym od pobratymczego narodu czeskiego. Wszystko to w duchu przygotowania do Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Tutaj modliła się z nami i pozdrowiła pielgrzymów Pani Burmistrz Kowar — Bożena Wiśniewska.

Na Mszy św. zgromadziło się nas ok. 120 osób — rekordowa liczba! Byli z nami nieliczni Czesi, kilku Niemców reprezentujących autochtonów, a także goście z Kudowy. Liturgii przewodniczył ks. Teodor Pająk MSF, od roku duszpasterzujący w Trutnowie, koncelebrowali franciszkanie, o. Andrzej Kulczycki, który głosił słowo Boże, oraz o. Włodzimierz Starostecki posługujący w kaplicy św. Maksymiliana w Kowarach. Schola z Wrocławia prowadziła śpiew po polsku, czesku i niemiecku.

Po posileniu na duchu i ciele wracaliśmy do Kowar na różny sposób, 24 osoby do końca wędrowały pieszo. Za rok, w czasie obchodów Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski, spotkajmy się koniecznie na tym polsko-czeskim pielgrzymim szlaku!

Pozdrav Pán Bůh!

o. Włodzimierz Starostecki

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – 09 - 12.03.2014

Zapis nauk rekolekcyjnych: https://www.youtube.com/playlist?list=PLO4wYYGJ3oAwHF6sT4gAtMIOENWGtYVwZ

Pomoc w leczeniu niepłodności

Strona o naprotechnologii: www.fccp.pl

Dr Urszula Sieradzka leczy pomaga w leczeniu niepłodności przy użyciu popieranej przez Kościół naprotechnologii, która jest o wiele tańsza i bardziej skuteczna od in vitro. Kontakt: www.sieradzcy.pl.

Dane adresowe gabinetu:

dr n. med. Urszula Sieradzka - ginekolog – położnik
Gabinet prywatny: ul Kręta 25 - tel. 71/322 47 59
(bud. "Lek-Trans'u", 200 m od Szpit. MSWiA)
Przyjmuje:
wt. i czw. od godz. 13.00 do 18.00
środy od godziny 9.00 do 11.00
piątki od godziny 13.00 do 18.00
lub od godziny 9.00 do 12.00.

Przychodnia we Wrocławiu przy ul. Grunwaldzkiej 65;
tel. 71/ 328 01 08
pon. 10.30 - 13.30


Zapraszamy do Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Legnicy

Szczegóły znajdziemy na stronie www.drdl.diecezja.legnica.pl

Dyżury
w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Józefa
przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej

Legnica, ul. Witelona 3 (wejście od ul. Św. Piotra)
tel. 76 721 34 52
www.rodzina.diecezja.legnica.pl
srk@diecezja.legnica.pl

specjalista dyżur
Doradca życia rodzinnego

I środa m-ca 15.30 – 17.30

I piątek i II czwartek m-ca 16.00 – 18.00

IV czwartek m-ca 17.00 – 18.00

Doradca życia rodzinnego – mediator III wtorek i III czwartek m-ca 17.15 – 18.15
Lekarz

II wtorek m-ca 16.00 – 17.00

III środa m-ca 18.30 – 19.30

Mediator II i IV piątek m-ca 16.00 – 18.00
Pedagog specjalny

I czwartek m-ca 16.00 – 17.00

IV środa m-ca 16.00 – 18.00

Prawnik kościelny - duszpasterz

II wtorek m-ca 14.00 – 15.30

II i IV piątek m-ca 16.00 – 18.00

Psycholog

I, II, III i IV wtorek m-ca 17.30 – 18.30

I i III środa m-ca 16.00 – 18.00

Psycholog - duszpasterz III środa m-ca 16.00 – 17.00
Psycholog – mediator II środa i III czwartek m-ca 16.30 – 17.30
Psycholog – terapeuta uzależnień III piątek m-ca 16.00 – 18.00

UWAGA: Rejestracja odbywa się bezpośrednio u specjalistów (pierwsze pół godziny dyżuru, osobiście lub pod tel. 76-721-34-52).Poradnia czynna w dni powszednie od I do IV tygodnia miesiąca włącznie. Poradnia nieczynna w święta oraz w lipcu i w sierpniu. Porady udzielane są bezpłatnie.


Copyright © 2011 Franciszkanie kowarscy